topBanner2

לייעוץ מקצועי

לייעוץ מקצועי צור קשר כעת

09-7440429
052-3524311

Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

 המרכז הישראלי לאבחון, טיפול בסחרחורת ובחוסר שיווי משקל  

אודות המרכז לאבחון, טיפול בסחרחורת ובחוסר שיווי משקל

המרכז הוקם ב- 1995 על ידי ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה. במרכז נערך אבחון מקיף ומקצועי לסחרחורת, טיפול בסחרחורת ובחוסר שיווי משקל, הדרכה, מחקר ופיתוח.

 מי הם המטופלים המגיעים למרפאת טיפול בסחרחורת ושיווי משקל?

למרפאת המרכז מגיעים אנשים מכל הארץ בכל הגילאים, הסובלים מסחרחורת, BPPV או ורטיגו המלווים לעיתים בחרדה, חוסר שיווי משקל, כאבי ראש, כאב גב או כאבים בשרירים ובמפרקים שעדיין לא נמצא להם מרפא.

ד"ר עוז צור

פיזיותרפיסט קלינאי מומחה, מורה, חוקר ומרצה בתחומי הבריאות. את לימודי ההתמחות החל בארה"ב אצל פרופ' סוזן הרדמן (מיאמי) vestibular rehabilitation והמשיך אצל פרופ' פיי הורק (פורטלנד) postural control. השתלם במרכזי שיווי משקל באירופה, בתחום סחרחורת צווארית cervical vertigo אצל דר' מיכאל קרלברג (שוודיה) ובתחום כאבי הראש headache אצל פרופ' אולוסון יס (דנמרק). מרצה אורח בחוג לימודי המשך לרופאים אוניברסיטת ת"א (משפחה, אא"ג, גריאטריה). מרצה לפיזיותרפיסטים בתואר שני ומנחה סטודנטים במחקר מאוניברסיטת בן גוריון. כמו כן ד"ר עוז צור יועץ ומעביר קורסים לפיזיותרפיסטים מוסמכים ומטפלים אחרים, בתחום סחרחורת וחוסר שיווי משקל המוכר אף כגמול השתלמות. ד"ר צור שילב שנת מחקר בקנדה במסגרת לימודי הדוקטורט בשיתוף אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת מקגיל במונטריאול.

צור באלאנס

הנה שיטה שפותחה על ידי ד"ר עוז צור לאחר עשר שנות ניסיון, לאחר טיפול באלפי חולים הסובלים מבעיות שיווי משקל פריפריות או מרכזיות, בעיות של אי יציבות וסחרחורת. בעזרת תרגול נכון לפי השיטה, לומד המוח לעקוף את הבעיה כשהמטרות הינן שיפור שיווי משקל ומניעת הנפילה הבאה. השיטה מתאימה לילדים ומבוגרים בכל גיל, לכל מי שסובל מחוסר שיווי משקל, בעיות בקואורדינציה, שיוט או בלבול בין המערכות המייצבות את הגוף , חשובה במיוחד עבור האוכלוסייה המבוגרת בה אחוז הנפילות גבוה (כ– 50% מהאנשים המבוגרים חווים נפילה לפחות פעם בשנה וזו הסיבה השכיחה ביותר לפנייה של אנשים מבוגרים לחדר מיון). ההשלכות של הנפילה רבות וקשות: חבלות יבשות,שברים,חרדה,סיבוכים רבים בעקבות הנפילה וכמובן עלויות כלכליות גבוהות. שיטת צור באלאנס מאפשרת לכל אדם עם ליקוי בשיווי המשקל, לתרגל ולהשתפר בזמן קצר בין אם הבעיה מרכזית, מהמוח בעקבות אירוע מוחי, מחלה של הצרבלום, המוח הקטן, פרקינסון או לאחר ניתוח מוח ובין אם הבעיה פריפרית, מהאוזן הפנימית לאחר bppv או מן המערכות הסנסוריות האחרות, מערכת הראייה או התחושה העמוקה, תחול הטבה במצב לאחר תרגול בשיטת צור באלאנס. השיטה מאפשרת לעבור ממצב בו האדם נמצא ברמת סיכון גבוהה לנפילה, למצב בו הוא נמצא ברמת בטחון גבוהה תוך שיפור איכות החיים, שיפור שיווי המשקל, הפחתת חרדה מהנפילה והפחתת תחושת הסחרחורת לרמת רגישות כזו שאיננה מטרידה ואיננה מעוררת בחילות. ניתן למנוע את הנפילה הבאה, לטעת ביטחון ולהפחית את החרדה וכל זה בתרגול נכון והתמדה. 

טיפול בסחרחורת

 

האבחון לורטיגו ועוד במרפאה

האבחון במרפאה הנו בעל חשיבות עליונה להערכת הליקוי הקיים ולצורך הערכת תוכנית הטיפול הנדרשת. הטיפולים הייחודיים של המרפאה הנם מגוונים בטכניקות מתקדמות בהתאם לבעיות השונות, סחרחורת, ורטיגו, bppv, שיווי משקל, כאבי ראש וכאבי גב.

מניעת ורטיגו וכאבים

במישור המניעה אנו מאמינים בבדיקות מוקדמות ובטיפולים המונעים את ההתקף הבא. לפני שקורית נפילה או שבר צוואר הירך, לפני שכאבי גב מחמירים והדלקת בסחוס או בעמוד שדרה כבר רבה, רגע לפני שכאב ראש מתחיל או אפילו למנוע את התקפי הסחרחורת,ורטיגו הבאים ללא התראה. יש לבצע כמה תרגילים ולחיצות בנקודות מסוימות וזה עובד. 

הדרכה

בנושא ההדרכה פעילות המרכז מתבצעת במסגרת לימוד והדרכה של אנשי מקצוע, רופאים, פיזיותרפיסטים, מורים לחינוך גופני, אחיות. קורס פיזיותרפיה וסטיבולרית- שיקום לאחר סחרחורת, ורטיגו המשלבות בחילות, חרדה, חוסר יציבות העלולות להסתיים בשבר צוואר הירך לאחר נפילה עם או בלי אוסטאופורוזיס.מועבר אחת לשנתיים בקרב פיזיותרפיסטים הלומדים לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון, ולפיזיותרפיסטים ותיקים במסגרות לימודי העמקה, הדרכה לרופאים במסגרת לימודי המשך (אוניברסיטת ת"א, קופות החולים), הדרכה למורים לחינוך גופני בוינגייט במסגרת לימודי התמחות בגיל המבוגר ויציבה, לגננות וצוות העזר בגנים והרצאות מבוא לאחיות בבתי הספר לאחיות. 

מחקר

בנושא המחקר אנו מובילים מחקר בתחום טיפול בסחרחורת, מסוג ורטיגו, דיזינס, מתייחסים לנושא החרדה והבחילות המלוות לתופעה וחוסר שיווי המשקל באוכלוסיות שונות. 

פיתוח

מבחינת הפיתוח אנו בשלבים ראשוניים לפיתוח, פרטים נוספים בהמשך.

ממליצים עלינו סחרחורת שיווי משקל כאבי גב וכאבי ראש

 

בחן את עצמך סחרחורת שיווי משקל כאבי גב וכאבי ראש

 

סרטוני וידאו סחרחורת שיווי משקל כאבי גב וכאבי ראש

 

שאלות ותשובות סחרחורת שיווי משקל כאבי גב וכאבי ראש

Share

Tags: טיפול בסחרחורת