topBanner2

לייעוץ מקצועי

לייעוץ מקצועי צור קשר כעת

09-7440429
052-3524311

Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

כאבי ראש - אבחון וטיפול

מליוני בני אדם בעולם סובלים כעת מכאבי ראש. כאב ראש הוא חוויה לא נעימה החוזרת על עצמה מידי יום ויכולה להיות מלווה בכאבים בשכמות, סחרחורת, צפצופים באוזניים ולרוב יקראו לה מיגרנה למרות שלא תמיד זה שמה האמיתי.

כאב ראש נחשבת לאחת המחלות השכיחות ביותר 16% באוכלוסיה הרגילה כאשר מבין הסוגים השונים של כאבי ראש מיגרנה Migraine, כאבי ראש על רקע מתח בשרירי העורף Tension type headache וכאבי ראש על רקע חוליות הצוואר. אנשים מתלוננים על כאב שמתחיל בעורף ועולה לכוון הראש, עם זרמים וכאבים שיכולים להקרין לכוון העין לרקות ולעיתים ממש לתוך האוזן. במקרים של כאבי ראש לאחר תאונה, חבלה כמו צליפת שוט האדם עלול להתלונן על כאבי ראש המלווים בצפצופים באוזניים ועל כאבים בשכמות יותר מאשר על מיגרנה. יש המתארים תחושה של נוזל חם בתוך האוזן למרות שרופא א.א.ג. בדק והכל תקין. לעיתים כאבי ראש מקרינים ללסת ולאחורי האוזן עם או בלי צפצופים באוזניים. כאבי ראש יכולים להופיע כלחץ בצד אחד או בשני צידי הראש אך יכול להיות גם כאב ראש נקודתי העובר ממקום למקום.

קיימות סיבות רבות לכאבי ראש

כאבי ראש עלולים לנבוע מסיבות ווסקולריות, זיהומיות, חרדה, כאב ראש מחוליות הצוואר, שרירי העורף, סינוסיטיס, בעיות מטבוליות, גידולים, רקמות רכות כמו הפציה העוטפת את שרירי הגוף, לחץ תוך גולגלתי ועוד.

תיאור כאבי ראש

כאב ראש הינו תחושה סובייקטיבית, כל אדם מפרש אותו באופן שונה. כמו כן ישנם סוגים שונים של כאבי ראש ולכן הסיפור של האדם עשוי להוביל את המומחה להחלטה נכונה יותר לגבי סוגי כאבי ראש שונים.כאב ראש עלול להיות פועם, דוקר או צורב, שטחי או עמוק עמום או חד כסכין.

כיצד מתבצע טיפול בכאבי ראש דרך הצוואר

טיפול בכאבי ראש מתבצע על ידי מישוש החוליות הצוואריות, רקמת השרירים המתחברים אליהם ומעטפת הפציות המקיפה את השרירים.על ידי מישוש זה ניתן לזהות את מיקום הליקוי העלול להיות הגורם לכאבי ראש שהאדם מתלונן כבר חודשים. אם כאבי ראש אלו מתמקדים בחוליות הצוואר או לעיתים הבעייה מתבטאת דוקא בכאבים בשכמות - על ידי לחיצות עדינות בעוצמה של 100-200 גרם בחיבור בין מפרקים מסויימים, או לחיצות חזקות יותר לשחרור הפציה הדבוקה לשריר עשויות להפחית את עוצמת כאבי ראש תוך דקות קצרות. אם השריר שולח אותות מצוקה ניתן לחוש במישוש עדין את ההבדל - דיקור יבש ועמוק לתוך השריר יעזור רבות להפחתת תופעת, כאבי ראש. שלא נתבלבל הכאב יושב חזק מאד בנקודות הללו וייקח זמן מה ללמד את המוח שניתן להסתדר בלעדיו, למרות שתהיה הקלה, עדיין יהיה על האדם לטפל ולפרק את הקשרים שנוצרו בין הרקמות כדי שרקמה חדשה ובריאה תשגשג.

כדי להעריך האם ניתן לטפל בכאבי הראש לחצו כאן כעת

שיטת הטיפול המשלב עשוייה לסייע בריפוי ומניעת כאבי ראש

כאבי ראש

תרגילי האיזון, הקואורדינציה וחיזוק השרירים מתוך שיטת "צור באלאנס",עשויים לזרז את הריפוי וההתחדשות של הרקמות הנבנות במהלך הטיפול המשחרר של רקמת הפציה, הרפיית השריר והחזרת המפרק לתפקוד נכון. אם יש לכם כאבי ראשולא ניסיתם עדיין, אל תאמרו שאין פתרון. חשוב לזכור שבמקרים של מיגרנה הכדורים חשובים כדי להשפיע על כלי הדם לכיווצם ולהתרחבותם, יחד עם זאת ישנם מספר מעגלים העלולים להתחיל התקף של מיגרנה וחלק מהם קשורים למתח ולעומס לא מותאם של השרירים בגב העליון ובעורף, מתח ולחץ. טיפול המאזן את העבודה הלא קורדינטיבית באיזורים הללו עשוי למנוע כאבי ראש או לפחות בהתחלה לדחות את ההתקף הבא וכך להפחית את מספר ההתקפים החודשיים או את העוצמה של כל התקף.

 

Share