טיפול בסחרחורת וחולשה

סובלים מחוסר שיווי משקל וסחרחורת?
עזרו לעצמכם עכשיו!
צרו קשר בטלפון 052-3524311
או דרך הווטסאפ

לייעוץ מקצועי צרו קשר כעת

052-3524311 09-7440429

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאבים

הצטרף לניוזלטר

טיפול בסחרחורת וחולשה

"ד"ר, אני לא יודעת מה קורה איתי? אני מרגישה "חלושס" הידיים נופלות, אין לי כוח להרים אותן, אבל השרירים עובדים. אני הולכת מעט, אבל מתעייפת מאד, כאילו רצתי מרתון, ואני נחשבת לחזקה שלא עוצרת ולא מתעייפת. אני לא מבינה מה קורה לי בזמן האחרון? הייתי אצל רופא קרדיולוג והוא אחרי בדיקה מקיפה ובדיקות א.ק.ג טוען, שהבעיה לא מהלב. עשיתי בדיקות דם והכל תקין. לפני התקף סחרחורת האחרון, שהיה לפני חודשיים הייתי בן אדם אחר. הייתי בטיפול פיזיותרפיה וסטיבולרית לאבנים, זרקו אותי מצד לצד, זה היה נורא! חשבתי שאני "מתה"  יש לי סחרחורת נוראית, שבחיים לא חוויתי. בחילות קשות, כמעט הקאתי, אבל לא הצלחתי. היו לי בחילות, שעות לאחר הטלטולים, ואני בחיים לא רוצה לחוות זאת שוב. אחרי כמה שעות, היתה לי הטבה מסויימת, יכולתי ללכת ולהזיז את הראש, ללא סח סיבובית כמו שהיתה לי קודם לכן, אבל למחרת ומאז ועד היום אני כמו על אנייה, אני לא יציבה, מרגישה חולשה בכל הגוף, כאילו אני חולה, אבל אני לא".

אלו תלונות חוזרות של מטופלים התרים אחר חלופות טיפול בסחרחורת וחולשה. מקור הבעיה, טוען ד"ר צור, נמצא באוזן הפנימית, אבל עלינו להבין שהאוזן הפנימית לא עובדת לבדה והיא פועלת יחד עם שתי מערכות סנסוריות נוספות מערכת הראייה ומערכת התחושה העמוקה. במצב התקין, כל המערכות הללו משדרות מידע תואם למוח, המגיע לאיזור גזע המוח ומשם יוצא דרך שני רפלקסים לגלגל העין ולשרירי הרגליים והיציבה של הגוף. כמובן שברגע שהסחרחורת תוקפת (האוזן הפנימית לא משדרת מידע מדוייק-ואז כל המידע המגיע למוח מבלבל והרפלקסים משדרים תגובות שגויות), יכולה להופיע תחושת חרדה איומה אשר מנסה היא, להשתלט על הסיחרור, אך בשל אי יכולתה לעזור במיידי, היא מגייסת את השרירים לעזרתה ואז שרירים שונים מתחילים להתכווץ בגוף באופן שאינו קואורדינטיבי, אשר תופסים את הפציות המלוות את שרירי הגוף לכל אורכו ורוחבו ואף נכנסות לעומק, לאיברים הפנימיים של הגוף ומכאן חלק מהדקירות שהמטופלים מדווחים. כאב חד לאוזן, דקירה בצלעות מלפנים כאילו התקף לב, בנשימה כאב חד כמו מכה כחולה ועוד.

טיפול בסחרחורת וחולשה הינו בר ביצוע מיידי לאחר האבחון והתוצאות מצויינות כבר מהטיפול השישי רואים שיפור משמעותי, כמובן, שבכל מקרה ההתיחסות מיוחדת ושונה לאור הממצאים האחרים הקשורים לבעיה. אחרי סדרה קצרה שכזו, מומלץ להמשיך לשמר את המצב ולקדם אותו לאט ולאורך זמן בטיפולים שתדירותם יכולה להיות אחת לשבוע שבועיים או שלושה.

ניתן לצאת מהבעיה הזו למרות שבאותו רגע זה נראה כאילו נגזר עלי לנצח. 

 

 למידע נוסף אודות סחרחורת

שתף באמצעות:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp