טיפול בורטיגו במרכז הישראלי לטיפול בסחרחורת וורטיגו

סובלים מחוסר שיווי משקל וסחרחורת?
עזרו לעצמכם עכשיו!
צרו קשר בטלפון 052-3524311
או דרך הווטסאפ

לייעוץ מקצועי צרו קשר כעת

052-3524311 09-7440429

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאבים

הצטרף לניוזלטר

טיפול בורטיגו

טיפול בורטיגו ע"י מומחה 

שיטות טיפול בורטיגו

שלב ראשון ומשמעותי בטיפול, הוא אבחון הגורם להופעת הסחרחורת מסוג ורטיגו על מנת להתאים את הטיפול האפקטיבי ביותר. הטיפול יכול לכלול טיפול תנועתי, טיפול תנוחתי, שילוב של טיפול מנואלי ולעיתים אף מנוחה, שינה נכונה, המלצות לתרופות ותוספים ועוד.

סחרחורת מסוג ורטיגו

 נהוג לחלק את סוגי הסחרחורות הקיימים לשני תחומים עיקריים: סחרחורות מסוג ורטיגו וסחרחורות מסוג דיזינס.

משמעות המילה ורטיגו היא תחושה מוטעית של תנועה, בדרך כלל סיבובית ואכן מי שסובל מסחרחורת מסוג זה, בדרך כלל יתאר תחושה שכל העולם מסתובב, חפצים נעים מול העיניים בתנועה סיבובית, לעיתים אף בצורה אופקית או אנכית. לתחושת סחרחורת זו, עלולה להתווסף גם תחושת בחילה, הקאה וסימנים נוספים כמו הזעה מוגברת וכד', שמאפיינים שפעול של המערכת הסימפתטית שפעילה במצבי חירום של הגוף.

אבחון סחרחורת מסוג ורטיגו

סחרחורות מסוג ורטיגו יכולות להופיע כסימפטום במספר סוגים של תסמונות והפרעות שונות כגון:

 Vestibular neuritis, vestibular schwannoma, menier's disease, פגיעה במערכת וסטיבולרית מרכזית, דלקת חריפה של עצב שיווי המשקל, במחלת המנייר, בתסמונת הנובעת מגידול שפיר על עצב 8, במחלות אוזניים שונות, אך הנפוצה מבניהן הינה סחרחורת תנוחתית, המכונה ורטיגו אמיתיBenign paroxysmal positional vertigo (BPPV).

טיפול בוורטיגו מחייב אבחון נכון, עדין ומדויק, כבסיס לטיפול נכון ואפקטיבי.

מהי סחרחורת תנוחתית ומה הקשר שלה לורטיגו?

סחרחורת תנוחתית (BPPV)– "ורטיגו אמיתי" היא הסחרחורת הנפוצה ביותר בפניה למרפאות אף אוזן גרון, נוירולוגיה ופיזיותרפיה וסטיבולרית.  

סחרחורת מסוג זה מופיעה בכ- 10% עד 15% מכלל האוכלוסייה ושכיחותה עולה עם הגיל. סחרחורת תנוחתית מאופיינת בהתקפים חוזרים של ורטיגו המופיע בשינוי תנוחה כמו מעבר משכיבה לישיבה ובחזרה, סיבוב במיטה, הרמת ראש מעלה והתכופפות.

מהם הגורמים לסחרחורת תנוחתית?

ישנם גורמים שונים ורבים להופעת סחרחורת תנוחתית (ורטיגו) מחלות אוזניים שונות. הידועים שבהם הן חבלות ראש, מתח וחרדה וגורמים נפוצים פחות הינם מחלות קרדיווסקולריות, מחלות נוירולוגיות ועוד. כדי להיות בטוחים שמדובר בסחרחורת הקשורה לאוזן הפנימית עלינו לצפות בתנועות העיניים הבלתי רצוניות המופיעות בעת שינוי התנוחה. תנועות עיניים אלו נקראות ניסתגמוס או ניד, והן אינן רצוניות. תבנית התנועה של הניד, העוצמה, הכוון והתזמון הם אלו שיאפשרו לנו לקבוע האם מדובר בורטיגו מהאוזן הפנימית או שמא הוא נובע מהפרעה נוירולוגית מוחית, לבבית או אחר.

לקריאה נוספת על סחרחורת תנוחתית BPPV

לקריאה נוספת בויקיפדיה על טיפול בורטיגו

למה לטפל בורטיגו במרכז שלנו

טיפול בורטיגו ניתן לבצע כיום בכל קופות החולים: מכבי, לאומית, כללית ומאוחדת. כמעט בכל סניף יש פיזיותרפיסטים שעברו קורס בנושא שיקום וסטיבולרי, אותו ד"ר צור מעביר במסגרת תואר שני באוני בן גוריון ועיתים אף במסגרת פרטית ופיזיותרפיסטים נוספים מעבירים קורסים בנושא זה במסגרות שונות. סחרחורת מסוג ורטיגו תנוחתי הינה אחת מתוך שנים עשר סחרחורות שונות שאנו מאבחנים במרכז הישראלי לטיפול בסחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאב, תוך שימוש במכשור מתקדם המאפשר לנו לראות את הנסתגמוס לא רק בעת ההתקף הנוראי ולהבין שלא כל סחרחורת היא ורטיגו.

המרכז שלנו מתמחה באבחון ובטיפול ספציפי וממוקד בסחרחורות השונות וחוסר שיווי משקל בכל הגילאים ובורטיגו במיוחד. המרכז משתף פעולה עם מומחים ומטפלים מדספלינות שונות כגון: נוירולוגיה, אא"ג, פסיכותרפיה, פסיכיאטריה, פיזיותרפיה עם התמחות בהתפתחות הילד מגיל לידה עד גיל 6 שנים.

אנו מאמינים שבזכות הרגישות והמקצועיות שלנו נוכל לעזור לכם להתגבר על הסחרחורת ולשפר את שיווי המשקל ואיכות החיים שלכם תשתפר בצורה משמעותית.

טיפול בסחרחורת וורטיגו
טיפול בורטיגו בשיטת צור באלאנס

שתף באמצעות:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp