כאבי ראש וסחרחורת

סובלים מחוסר שיווי משקל וסחרחורת?
עזרו לעצמכם עכשיו!
צרו קשר בטלפון 052-3524311
או דרך הווטסאפ

לייעוץ מקצועי צרו קשר כעת

052-3524311 09-7440429

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאבים

הצטרף לניוזלטר

כאבי ראש וסחרחורות

כאבי ראש וסחרחורות? מיגרנה או ורטיגו? כאבי ראש או דיזינס?

לעיתים לא ברור מה הביצה ומה התרנגולת? לעיתים מתחילים עם אבחנה אחת והשנייה מופיעה מייד אחרי שהראשונה חלפה. מה לעשות ואיך יוצאים מהבעיה?

ד"ר צור מנהל המרכז הישראלי לטיפול בסחרחורת, שיווי משקל וכאב, אשר ברעננה, טוען שלא אבדה התקווה ויש מה לעשות, בכל סוג של סחרחורות וכאבי ראש הנוסחא היא שונה.

המיגרנה מתאפיינת בהתקפים של כאבי ראש עפ"ר חד צדדיים, לרוב הכאב מפמפם ויכול להחמיר בתנועות ראש, בהתרגשות ובמאמץ. ב-30% מהמקרים עלולים להופיע יחד עם כאב ראש סחרחורת. ישנם אנשים המדווחים על ורטיגו, חוסר שיווי משקל והפרעות וסטיבולריות ו/או נאורולוגיות אחרות.

תופעת הורטיגו וחוסר שיווי משקל שכיחותה נאמדת על 34% באוכלוסיית ארה"ב, בגיל 40 ובכל עשור עולה השכיחות עד כדי 84% בגיל 90 שנה סובלים מסכנת נפילה בעקבות אי יציבות ו/או סחרחורות.

אנשים מדווחים על כאב ראש פועם, חד צדדי, מתגבר בפעילות גופנית, עלול להיות מלווה בבחילה והקאה, רגישות רבה לאור (פוטופוביה) ורגישות רבה לרעש (פונופוביה) ולכן האנשים הללו מעדיפים לשכב בחדר שקט וחשוך, לרוב ישנה הטבה אחרי שינה. לאנשים אלו בדרך כלל היסטוריה משפחתית.

אנשים אחרים מדווחים על תחושת עקצוצים בפנים, ירידה בשמיעה ובחוש הריח, שינויים בשדה הראייה ולעיתים אף קושי בבחירת המילים הנכונות. אירועים אלו יכולים להיות מבלבלים עם אירוע מוחי קל ולכן אני מפנה מייד לנוירולוג מומחה.

כאבי ראש הם לא רק מגרנה, יכול להיות כאב ראש על רקע בעיה צווארית בחוליות העליונות של הצוואר C1-C3 וכן חוליות בית החזה והשכמה. לאחר תנועה עדינה לחוליות אלו תוך התייחסות למפרק הלסת נוצרת הרפייה כבר בטיפול הראשון ולעיתים בטפול השני.

רקמות הרכות של הגוף שלנו, הקשורות לשרירים ופציות אוגרות בתוכן מתחים רבים. רבים הם הסובלים מכאבי ראש סחרחורות ובחילות המשלבות את הרקמות הרכות הללו. כיצד נדע מה מחמיר לכל אחד ואחד את כאב הראש שלו?

מה שמוביל אותנו במרכז הישראלי לטיפול בסחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאב הוא: מהירות התגובה – לראות את המטופל כאשר הוא סובל מתופעות של כאבי ראש סחרחורות ועייפות ולנסות לעזור לו לצאת מהסבל בשלב האקוטי, יחד עם זאת לא לבזבז את הזמן על טיפולים שאינם עוזרים לו. בשלב הכרוני שהוא ארוך יותר מהשלב האקוטי, מטרתינו להביא את המטופל לאיזון טוב יותר ברמות השריר, הפציות הגורמות לכאבים מוקרנים לראש, לכתף, לאוזן ולאיזורים רחוקים יותר ע"פ הלחץ המופעל, ועל העצבים השונים המופעלים. במקרים מסויימים לחשוב עם המטופל, האם טיפול רגשי יכול לעזור? כי הכאב עבר כל גבול אפשרי והנפש כבר לא יכולה להתמודד איתו לבד וחייבים משהו מקצועי לעזרה! וכמובן לחזור לרופא המאבחן במידה וישנה סבירות שצריך להעריך שוב את הכוון הנכון והמדוייק למטופל.

מה הטיפול עושה למטופל? מתי רצוי להגיע למרפאת פיזיותרפיה מומחית בסחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאב – ברעננה?

מטופלים מדווחים שלאחר הטיפול נוצרה ירידת לחץ ועומס של "טונה" מהראש, כמו קסדה שהורדה מהראש, העומס על הכתפיים וההקרנות לאחורי הראש נעלמו. טיפול ע"פ שיטת צור באלאנס תוך שילוב לחיצות ו/או דיקור, יוצר תיאום בין מערכות הקליטה השונות (וסטיבולרית, ראייתית וסומטוסנסורית), מפחית את רמת הכאב עד שזו נעלמת ומחזיר את הביטחון העצמי שנפגע.

בכל מקרה בו ישנם כאבי ראש וסחרחורת, ורטיגו או חוסר יציבות מומלץ להגיע לד"ר עוז צור מנהל המרכז הישראלי לטיפול בסחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאב – רעננה. הבדיקות למערכת שיווי המשקל, עמוד השדרה והרקמות הרכות בגוף מובילות אותנו לאפיון סוג הכאב ממנו אתם סובלים. מייד באבחון הראשוני ד"ר צור יתחיל בטכניקות טיפוליות מתאימות כדי להפחית ובמטרה למגר את התופעה עם פחות התערבות תרופתית אך במקרים מסויימים בשילוב עימם בהשגחת רופא מטפל.

 

שתף באמצעות: