כאבי ראש

סובלים מחוסר שיווי משקל וסחרחורת?
עזרו לעצמכם עכשיו!
צרו קשר בטלפון 052-3524311
או דרך הווטסאפ

לייעוץ מקצועי צרו קשר כעת

052-3524311 09-7440429

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאבים

הצטרף לניוזלטר

כאבי ראש

כאב ראש היא אחת התלונות השכיחות ביותר הקיימות באוכלוסייה.
ברוב המקרים כאבי ראש הם ראשוניים בלבד וניתן להשתמש במשכך כאבים להקלה ואין צורך לפנות לעזרה רפואית.
ישנם כאבי ראש המצריכים בירור מעמיק יותר, שעלולים להצביע על בעייה חמורה יותר ואסור להזניח.
כאבי הראש מתחלקים לתריסר סוגים: מיגרנה, כאב ראש צווארי, בעקבות דחק, מתח ו/או לחץ, בעיות מטבוליות, כאב ראש בעקבות בעיות רגשיות ועוד. 

מיגרנה:

כאב ראש חד צדדי המחמיר בתנועות ראש ומאמץ, בנוסף יכולה להופיע גם סחרחורת וכן רצון לבחילה והקאה. ישנה רגישות לאור ורעש ועל כן שכיבה בחדר חשוך ושקט יכולה להביא להקלה. ישנם אנשים שמדווחים על עקצוצים בפנים, ירידה בשמיעה ובחוש הריח ואף שינויים בראייה וקושי בבחירת מילים. כמו כן, מיגרנה עלולה לנבוע ממתח צווארי של החוליות העליונות של הצוואר, בית החזה והשכמות.

כאב ראש צווארי:

כאב ראש יכול לנבוע מבעיה צווארית וכן חוליות בית החזה והשכמות. על ידי טיפול של הרפית שרירים ומפרקים ניתן לפתור את הבעיה. אם נתייחס אל הכאב בניסיון להרפות אותו על ידי תנועות עדינות לחוליות אז המטופל ירגיש בהרפיה כבר בטיפול הראשון. אם כך, ישנו צורך להמשיך את הטיפול על רקמות, שרירים, פציות ומפרקים על מנת לאזן אותם. רבים הסובלים מכאב ראש או מיגרנה מרגישים את המתחים הרבים ברקמות הרכות של הגוף.

כאב ראש בעקבות דחק, מתח ו/או לחץ:

כאב ראש יכול לנבוע מבעיה של דחק. הרקמות הרכות של הגוף רגישות לדחק ומגיבות בכווץ השרירים כהגנה לתופעה. הפציות הינן רקמות רכות העוטפות את כל שרירי הגוף והאיברים הפנימיים. המרחק בין הפציה לשריר הינו מילימטרים מעטים המאפשרים לעצבים, כלי הדם והלימפה הנמצאים בחיץ, לנוע בחופשיות. חופש זה ימנע מהם אם תיווצר הידבקות בין רקמת הפציה והשריר כהגנה על מצבי חירום. השחרור של הפציה מהשריר מורכב יותר ודורש אנרגיה חיצונית, מתיחות, לחיצות מדויקות ותנועה במישורי שרשרת הפציות. לאחר תנועה זו מתרחשת הקלה מיידית או מתפתחת תוך שעות אחרי הטיפול, אנשים מדווחים שהם רואים ברור יותר אחרי הטיפול, למרות שהטיפול עצמו לעיתים נחשב ככואב.

כיצד נדע מתי להתחיל טיפול ואיך נדע ומה גורם להחמרת הכאב אצל כול אחד:

  1. להתחיל טיפול כמה שיותר מהר מומלץ– נרצה להיות מעורבים בתחילת היווצרות הבעיה. טיפול מותאם המתחיל מייד עם התחלת הכאבים, השפעתו על המטופל תהיה חזקה יותר יעילה ועשויה להביא להפחתה טובה יותר בכאב. כמו כן, יהיה צורך בהרבה פחות משאבים לטיפול. אם אדם יגיע לטיפול לאחר שבועיים של כאב יהיה יותר קשה לטפל בו מאחר ובמהלך זמן זה נוצרו סימפטומים נוספים נלווים כגון הקרנה לרגל, כאבי גב ועוד. מטרת הטיפול הינה להביא את המטופל לאיזון טוב יותר ברקמות הרכות, בתנועתיות המפרקים, בכוח השרירי וכפועל יוצא המרכיב הרגשי ישתפר.
  2. פיזיותרפיה– אם נצליח להוריד באופן משמעותי את העומס על הכתפיים וההקרנה לאחורי הראש, נגרום לשחרור התנועתיות, הקימה והמעברים. הפיזיותרפיה יוצרת תיאום בין מערכות הגוף והנפש אשר ביחד מביאים את האדם לאיזון המבוקש. הפיזיותרפיה משתמשת בהמון כלים, הכלי הראשון והחשוב הוא להכיר את התנועה הנורמלית של המטופל ולבחון האם זו מתאימה לנורמה או חורגת ממנה. בכול מצב שאדם אינו בטוח האם יש צורך בטיפול או אבחון מומלץ לפנות לפיזיותרפיסט מקצועי על מנת לקבל מענה מדויק. הפיזיותרפיה הינה מתן הזדמנות במטרה למצות את מיטב היכולות התפקודיות של האדם כך שיוכל לנהל חיים עצמאיים ופעילים.
  3. טיפול רגשי–  טיפול רגשי נפשי שונה באופן מהותי מטיפול גופני המשלב מגע. הגוף ידוע כאוגר חלק מהזיכרונות שלנו, ומכאן חלק מהכאבים ולכן יכול להיות בהחלט מעבר בין תחושות גופניות שמשחררות עומס רגשי ולכן יש מקרים שלאחר שחרור שריר, אשר אגר בתוכו מלא מתחים, ישתחרר בכי מר לא נפסק, שכנראה מזכיר אירוע רגשי עוצמתי אחר. נושא זה יהיה נכון להביא לחדר הטיפולים הרגשיים ולנסות לעבד אותו עם בעלי מקצוע אמונים. ישנם מקרים בהם כדאי לשקול פניה לרופא המטפל בחזרה, לשיקולים בהם צריך גם טיפול פרמקולוגי לעזרה קצרה או ארוכת טווח, לפי שיקוליו של הרופא.

לכל אדם מתאים טיפול אחר,

ככל שלמטפל ארגז כלים מגוון יותר, כך יוכל לדייק יותר

שתף באמצעות:

כאב ראש צווארי: