סחרחורת בשכיבה

סובלים מחוסר שיווי משקל וסחרחורת?
עזרו לעצמכם עכשיו!
צרו קשר בטלפון 052-3524311
או דרך הווטסאפ

לייעוץ מקצועי צרו קשר כעת

052-3524311 09-7440429

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאבים

הצטרף לניוזלטר

סחרחורת בשכיבה

"שבועיים שלושה לפני שהגעתי אל ד"ר צור מרעננה, החלה סחרחורת בשכיבה על המיטה. סחרחורת בקימה משכיבה גם ליוותה אותי אך, בעוצמה ירודה יותר. הסחרחורת נמשכה כ-10 שניות וחלפה מעצמה אך הופיעה כל פעם שנשכבתי על המטה. תחושה זו יכולתי לסבול, למרות שהפריעה לי באיכות החיים, אך בשל שניות קלות והיעלמות התופעה נמנעתי מלהתערב באופן מיידי. אחרי מספר ימים החלה להופעה תופעה נוספת ושונה שלא היתה קודם וזו סחרחורת בשכיבה שנמשכת יותר משניות קלות. סחרחורת חזקה הרבה יותר, כל החדר מסתובב בעוצמה למשך שתי דקות לערך למרות שזה נראה כמו נצח. סחרחורת בקימה היתה תופעה לא נעימה ומפחידה שהמשיכה להופיעה למשך שניות ארוכות דבר שהחל להדאיג ונכנסתי לחרדה".

סחרחורת בשכיבה היא למעשה סחרחורת תנוחתית, בה אבנים קריסטלים נפלו לתוך אחת מתוך שלושת התעלות שונות באוזן הפנימית ויהיה עלינו להוציא אותם על ידי תנועות עדינות של ראש המטופל. הוצאת הקריסטלים מהתעלה האחורית קלה יותר מהוצאת הקריסטלים מהתעלה הצידית, בשל המבנה האנטומי שלה. טיפולים אלו מובילים  לשיפור של יותר מ-85% כבר בשני הטיפולים הראשונים ועד כדי שיפור של 100% בתופעת סחרחורת בשכיבה.

ישנה תופעה של סחרחורת בשכיבה אשר איננה קשורה לתופעת הורטיגו, או במילים אחרות זו איננה סחרחורת מסוג BPPV. אם כך, מהי סחרחורת בשכיבה זו? המופיעה באופן שאיננו נשלט. היא יכולה להופיעה אחרי שכיבה ממושכת, שהיתה רגועה ונוחה, ואז לא ברור מה עשיתי כדי לגרום לסחרחורת להופיעה, אבל היא הגיחה בעדינות כאילו מתפתלת לתוך הכרית ואני חייבת לפקוח עיניים, להביט על משהו מולי, כדי לבחון שהוא יציב. אכן בעת מבט על ה-X, שד"ר צור הסביר לי להתבונן ולייצב את המבט, התופעה נעלמת, אך הפחד ממנה עדיין נשאר. לעיתים, שאני לבד אני ממש נמנעת מלהכנס למטה מוקדם ומנסה לדחות את הקץ כמה שיותר מאוחר כדי שאהיה עייפה ואולי לא אחוש את התופעה הזו. 

כדי לתת הסבר ברור מדוע משהו סובל מסחרחורת בשכיבה וזה לא BPPV, יש להתחיל בתהליך האבחון לתופעת הסחרחורת. בכל משפחה, ורטיגו או דיזינס ישנם כמה סוגים של סחרחורות. אחרי שעה של אבחון קליני, לעיתים יש צורך גם בבדיקות מעבדה לרפלקס שיווי המשקל דרך העיניים, ובדיקות יציבה, כולל בדיקת מהירה של השמיעה. כל זה יכול להעשות במרפאת המרכז הישראלי לטיפול בסחרחורת, שיווי משקל וכאב ברעננה, ועשוי לעזור לנו להגיע לאבחנה ואפילו להתחלת הטיפול כדי למגר את התופעה.

שתף באמצעות: