סובלים מחוסר שיווי משקל וסחרחורת?
עזרו לעצמכם עכשיו!
צרו קשר בטלפון 052-3524311
או דרך הווטסאפ

לייעוץ מקצועי צרו קשר כעת

052-3524311 09-7440429

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאבים

הצטרף לניוזלטר

חוסר שיווי משקל הנה תופעה משמעותית בעיקר בגיל המבוגר. הסיכון לנפילה ולשבר בצוואר עצם הירך עולה עם הגיל. ניתן לשפר את שיווי המשקל בעזרת תרגול יומי קצרצר, לפי שיטת צור באלאנס
שכיחות הליקוי בשיווי המשקל באוכלוסיה

אחת הסיבות העיקריות להגעה לחדרי המיון בישראל הנה נפילה בבית או מחוץ לבית. כל אדם שני מעל גיל 65 שנה נופל אחת לשנה. כ-20 אחוזים מהנפילות מסתיימות בחבלות משמעותיות. אחוזי התמותה בעקבות נפילה גדלים בשל הסיבוכים המתלווים להם.

גורמים לחוסר שיווי משקל ונפילה

מערכות שונות עלולות לגרום לתחושת חוסר יציבות. לעיתים תחשה זו מלווה בסחרחורת אך גם כבעיה שאיננה קשורה לסחרחורת. המקור לחוסר שיווי משקל יכול להיות ממערכות הגוף השונות כגון: מערכת המטבולית, בעיות נוירולוגיות, אורטופדיות, יכול להיות גם חוסר שיווי משקל בשל חוסר איזון תרופתי ועוד, אך לרוב הבעיה העיקרית בעטיה אנשים מועדים או נופלים קשורה לאוזן הפנימית כלומר מקור הבעיה במערכת הוסטיבולרית.

אז מה יש לי דוקטור, אני לא הולך כמו שהלכתי ואני פוחד מהנפילה?

עוז צור, דוקטורנט, פיזיותרפיסט מומחה מזה 18 שנים המאבחן ומטפל בסחרחורת, שיווי משקל ובעיות עמוד שדרה וכאב, מסביר כי לתופעות חוסר היציבות פנים רבות. יש להתחיל אצל רופא המשפחה ולראות שאכן התרופות שהאדם נוטל הינן חשובות, שאין סתירה בין התרופות השונות ושבדיקות הדם השונות מצביעות על איזון. וכעת מומלץ לבצע בדיקת שיווי משקל מקיפה לפי שיטת צור באלאנס, אשר תאיר את הליקויים הקיימים במערכת שיווי המשקל. לאחר בדיקה זו נוכל לומר לנבדק מהן החוזקות שלו אך יותר מכך מהן החולשות שעליו יהיה לשפר כדי למנוע את הנפילה או כדי לשפר את יכולת התפקוד שלו. שיפור זה יעזור בתפקוד היומיומי.

האם ניתן לבדוק את משתתפי ההרצאה במקום, או שהם צריכים לסור לרעננה?

לאחר ההרצאה ניתן יהיה לחשוב על דרך יעילה להגיע לבדיקות מרוכזות שיערכו במקום וכך כל מי שיירשם יוכל לזכות בבדיקה מקיפה ליכולת התפקודית של שיווי המשקל ורמת הסיכון לנפילה ממנה הוא סובל.

איך ניתן להזמין הרצאה?

פשוט מאד מתקשרים למרכז ברעננה 09-7440429 משאירים הודעה או כותבים לנו למייל zurbalance2@gmail.com ואנו נחזור אליכם.

שתף באמצעות:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp