אבחון ורטיגו

סובלים מחוסר שיווי משקל וסחרחורת?
עזרו לעצמכם עכשיו!
צרו קשר בטלפון 052-3524311
או דרך הווטסאפ

לייעוץ מקצועי צרו קשר כעת

052-3524311 09-7440429

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת

ד"ר עוז צור פיזיותרפיסט מומחה באבחון וטיפול בבעיות סחרחורת, חוסר שיווי משקל וכאבים

הצטרף לניוזלטר

מתוך עיתון לאישה אפריל 2012 מדור בריאות
מאת צפורה רומן

כשילנה פולק נתקפה בסחרחורת איומה, שלוותה בהקאות, היא אושפזה כדי לשלול גידול בראש. האבחנה הייתה "ורטיגו". ולא תאמינו מה הוציא אותה מזה

מי אני: ילנה פולק, 38, מכפר סבא,מהנדסת תוכנה, נשואה ואם לשניים, תושבת כפר סבא.
הכל התחיל לפני כשש שנים: עברתי ניתוח גב בגלל פריצת דיסק. אחריו נאלצתי לשכב במיטה מספר שבועות. שלושה שבועות אחרי הניתוח, התחילה סחרחורת קשה. ברגע שהנעתי את הראש לצדדים או למעלה-למטה, החדר התחיל להסתובב סביבי. זו הייתה הרגשה כמו במחלת ים, שגם לוותה בהקאות. לא יכולתי לעמוד על הרגליים ולהחזיק את עצמי יציבה. הייתי מבוהלת מאוד.

אושפזתי בבית חולים: בעלי הזעיק אמבולנס ואושפזתי, מחשש שמדובר, חלילה, בגידול. בדיקת CT יצאה תקינה, אבל המשכתי לסבול. נוירולוגיה שבדק אותי קבע מייד, שמדובר בוורטיגו – תופעה הנובעת מבעיה באוזן הפנימית, שתפקידה לשמור על ייצוב המבט ושמירה על מציאות יציבה מול העיניים.האוזן הפנימית, כך הוסבר לי, מורכבת מתאים שבהם יש גבישים (קריסטלים) ומתעלות שבהן יש נוזל. בקצה כל תעלה יש שערות, שרגישות לתנודת הנוזל. הוורטיגו מופיע ברגע שהגבישים באוזן הפנימית מוצאים את דרכם לאחת התעלות. השיבוש עלול להיגרם כתוצאה מחבלת ראש, תאונה, "קידוח" של רופא שניים וגם ממתח ולחץ. אך ב-70% מהמקרים הסיבה לא ידועה.
הנוירולוג אמר שהתופעה תחלוף, אבל הזהיר שהיא עלול לשוב. ואכן בכל פעם שהייתי בלחץ או במתח, הוורטיגו חזר בעוצמות שונות.

איך טופלתי: הרופא הפנה אותי לעוז צור, מנהל המרכז הישראלי לטיפול בסחרחורת, שיווי משקל וכאב, שפועל ברעננה. המטרה הייתה לחזק את מערכת שיווי המשקל שבאוזן הפנימית. כשעוז איבחן אותי בשיטותיו הייחודיות, התברר, שאני סובלת משתי בעיות שגורמות לסחרחורת: גם ורטיגו וגם תפקוד לקוי של רפלקס שיווי המשקל. כבר בטיפול הראשון הרגשתי השתפרה פלאים. באתי אליו ארבע – חמש פעמים, הוא לימד אותי לעשות תרגילים בבית, ומאז, בכל פעם שהתופעה חזרה – תרגלתי והייתה הקלה משמעותית. אבל כשהרגשתי טוב – הזנחתי את התרגול.

ואז הגיע התקף חריף: הלכתי לפיזיותרפיסט של קופת-חולים, אבל המצב רק החמיר. חזרתי לעוז. הייתי במצב קשה. לא יכולתי לעמוד ישר, לנהוג. הסחרחורת לוותה גם בחרדה מפני תנועה, שבגללה נתפסו שרירי הצוואר והעורף, ונגרמו כאבי ראש קשים.

הלחיצות הצילו אותי: עוז טיפל בי בטכניקה שנקראת מניפולציה של הפאציה (מעטפת השריר). מדובר בלחיצות עמוקות, שמטרתן לשחרר את מעטפת השריר בצוואר. כבר בטיפול הראשון היה שיפור ניכר. קיבלתי ממנו תרגילים מיוחדים, שהותאמו לבעיה הספציפית. מהר מאוד היציבה שלי השתפרה, כאב הראש פחתו והסחרחורת נעלמה אחרי שני טיפולים.

שורה תחתונה: למדתי מהניסיון ואני מקפידה לתרגל כדי למנוע את ההתקף הבא. אבל, אם וכאשר התופעה תחזור – כבר לא אהיה מבוהלת. יש לי כתובת.

לצפייה בכתבה המקורית לחצו:

שתף באמצעות:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp